سلام، به شتاب‌دهنده رامان خوش آمدید

شتاب دهنده رامان

10 استارتاپ برتر حوزه سلامت(پارت اول)

10 استارتاپ برتر حوزه سلامت(پارت اول)

استارت آپ های حوزه سلامت از استارتاپ‌های کمتر پر سر و صدا هستند. این نوع کسب و کارها معمولا بیرون از هیاهوی رسانه‌ها قرار داردن و کسیر خود را به شکست یا پیروزی طی می‌کنند. حتی تا پیش از یک سال گذشته، بسیاری از مردم جهان اسم سازمان جهانی بهداشت را هم نشنیده بودند، چه برسد به آنکه از ایده های حوزه سلامت یا مثلا یک استارتاپ دارویی باخبر باشند. اما این استارتاپ های حوزه سلامت همواره یکی از متداول‌ترین کسب و کارها در صنایع نوین بوده‌اند و خواهند بود. در این مطلب با برخی از موفق‌ترین کسب و کارها در حوزه استارتاپ سلامت در سال گذشته میلادی آشنا می‌شویم.

1.PharmEasy

PharmEasy یک برنامه فوق‌العاده مراقبت‌های بهداشتی مصرف‌کننده با ارزش مالی 1.6بیلیون دلار است که به مصرف‌کنندگان در خانه دسترسی به طیف گسترده‌ای از نسخه‌ها، داروهای OTC، سایر محصولات مراقبت‌های بهداشتی مصرف‌کننده، خدمات تست تشخیصی جامع و مشاوره‌های راه دور را میدهد و در نتیجه نیازهای مراقبت‌های بهداشتی آنها را برآورده می‌کند.

فارمیزی

Shah(پزشک)و Sheth(مهندس)و کارآفرین سریالی، یک ایده ساده داشتند. آنها می خواستند اطمینان حاصل کنند که بیمارانی که تحت درمان بیماری های مزمن هستند باید دسترسی آسان به داروها داشته باشند. هنگامی که در سال 2015 راه اندازی شد، PharmEasy یکی از بسیاری از استارتاپ هایی بود که داروها را به صورت آنلاین ارائه می کرد. امروزه یکی از بزرگترین پلتفرم ها در تجارت است.

2.MFine

mfine که در سال 2017 تأسیس شد، یک پلتفرم مراقبت‌های بهداشتی اولیه دیجیتال با ارزش مالی 97.6 میلیون دلار است که خدمات تشخیصی حرفه‌ای و چک‌آپ سلامتی را ارائه می‌دهد که می‌توان از راحتی در خانه، اداره یا حتی یک اسپا استفاده کرد.

Mfine

آشوتوش لاوانیا، فارغ التحصیل IIT کانپور، یک کارآفرین سریالی است. قبل از mfine، او یکی از بنیانگذاران Myntra، یک تجارت پیشرو در تجارت الکترونیک مد بود. او تجربه زیادی در زمینه اینترنت مصرفی و فناوری دارد و همچنین یک فرشته سرمایه گذار فعال در استارت آپ های مختلف فناوری اینترنت بوده است.

3.MRM Health

MRM Health یک شرکت بیوتکنولوژی است که بر روی درمان های مبتنی بر میکروبیوم تمرکز دارد. هدف فناوری اختصاصی آنها ترکیب سویه های میکروبی خاص در کنسرسیوم های بهینه شده است. علاوه بر این، یک فرآیند تولید و بهینه سازی منحصر به فرد در جهت ایجاد یک ماده دارویی واحد عمل می کند. ارزش مالی این شرکت 14 میلیون دلار است.

mrm

دکتر پوسمیرز بنیانگذار و مدیر عامل MRM Health است و بیش از 15 سال تخصص در میکروبیولوژی روده، تعاملات میکروبیوم میزبان و ایمنی در سطح دانشگاهی و صنعتی دارد.

4.EyeNetra

هدف EyeNetra این است که معاینه چشم را در دسترس تر و راحت تر کند. این شرکت 7 میلیون دلاری ، سه دستگاه را در کیت Netra خود ارائه می دهد، از جمله یک اتوفرکتور، فوروتر دستی و یک لنزومتر دیجیتال. جدای از آن، آنها یک پورتال آنلاین برای پیگیری و ضبط خواندن های کاربران ارائه می دهند. EyeNetra ادعا می کند که محصولات آن در 133 کشور فعال است.

vitor

ویتور پامپلونا ، بنیانگذار این ایده جذاب ، در مرز سه گانه بین اپتیک، علوم کامپیوتر و علم بینایی از تحقیقات اولیه تا پس از شکست فعالیت می کند.تجربه فعالیت در زمینه بازاریابی ، فروش ، امور مالی و… نشان دهنده ید طولای او در حیطه تشکیل قویترین استارتاپهاست.

5.Axial Therapeutics

Axial Therapeutics به عنوان یک استارت‌آپ بیوتکنولوژی با ارزش مالی 115 میلیون دلار ، از میکروبیوم برای تولید داروهایی برای اختلالات و بیماری‌های عصبی استفاده می‌کند. کار آنها بر توسعه داروهای مولکولی کوچک متمرکز است که میکروبیولوژی روده را هدف قرار می دهد و به آسیب شناسی، علائم و پیشرفت اختلالات عصبی مختلف کمک می کند.

sarkis

سرکیس مزمانیان یک میکروبیولوژیست پزشکی آمریکایی است که از سال 2006 به عنوان استاد در موسسه فناوری کالیفرنیا خدمت کرده است. او در حال حاضر پروفسور میکروبیولوژی لوئیس و نلی سوکس در بخش زیست شناسی و مهندسی بیولوژیکی و عضو هیئت مدیره Seed است. پیش از این، مزمانیان به دانشکده پزشکی هاروارد و دانشگاه شیکاگو وابسته بود. در سال 2012، مزمانیان به دلیل کار پیشگامانه خود در مورد میکروبیوم انسانی، بورسیه مک آرتور را دریافت کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.